גלריית טיפוליםמפת הגעה פייסבוק

תותבת חלקית להוצאה:

תותבת חלקית להוצאה היא תותבת נשלפת שמטרתה להשלים אזורים מחוסרי שיניים. התותבת החלקית  נתמכת על-ידי שיניים קיימות, החניכיים ועצם הלסת באזורים מחוסרי השיניים בפה. ההבדל בינה לבין תותבת שלמה הוא הימצאותן של מספר שיניים בפה, המאפשרות התקנת תותבת חלקית במקום תותבת מלאה. תותבות חלקיות להוצאה עשויות משילוב של מתכת כרום- קובלט עם ווים יצוקים ואקריל שמשלים את בסיס התותבת ואליו מחוברות השיניים . תותבות חלקיות אלו חזקות ויציבות יותר מתותבות העשויות אקריל בלבד. משום כך הן גם יקרות יותר באופן משמעותי, אך גם נוחות יותר למטופל.

ישנה חשיבות גבוה לתכנון הנכון של התותבת על כל מרכיביה. לעִתים יש צורך בהכנת כתרים על השיניים המאחזות או על חלקן, כדי לשפר את יציבות התותבת והתאמתה ללסת. התאמה מדויקת בין החלקים תיצור אחיזה משופרת של התותבת בפה והעברת כוחות נכונה בעת לעיסה.

תותבת חלקית להוצאה מבוצעת כאשר לא ניתן לבצע שחזור קבוע נתמך שיניים או שתלים, או כשקיימת מגבלה כספית לבצע שיחזור קבוע יקר יותר. ישנה חשיבות רבה בשמירה על הגיינה נאותה היות וקיים סיכון להיווצרות עששת בשיניים המאחזות כתוצאה מלכידת שאריות מזון ביניהן לבין חלקי התותבת. 


1_6.jpg


2_6.jpg